Zegarek Citizen NH8400-87L
- Bezpłatna dostawa dla zamówień od 300 zł
- Dogodne raty i finansowanie zakupów
- Bezpłatny grawer
- Gwarancja producenta
- Odroczona płatność
- Darmowe zwroty do 30 dni
Zegarek japońskiej marki
2 lata gwarancji producenta
Kupujesz w autoryzowanym salonie marki Citizen
Co otrzymujesz wraz z zegarkiem?
- Dedykowane pudełko
- Wypełnioną kartę gwarancyjną producenta
- Instrukcję obsługi
- Dowód zakupu
- Bezpłatną wymianę baterii z testem szczelności przez okres dwóch lat
CITIZEN NH8400-87L
Zegarek Citizen NH8400-87L to dobry wybór entuzjastów klasycznego, uniwersalnego wzornictwa. Wzrok przykuwa srebrna bransoleta z zapięciem motylkowym, którą przymocowano do okrągłej koperty. Całość świetnie dopasowuje się do nadgarstka i gwarantuje wygodę użytkowania. Na niebieskiej tarczy umieszczono wyraziste kreskowe indeksy oraz wskazówki pokryte substancją luminescencyjną - pozwala to na sprawne odczytywanie godziny w ciemności. Dodatkowo przy indeksie godziny trzeciej znajduje się datownik wskazujący dzień miesiąca oraz dzień tygodnia. Zegarek Citizen NH8400-87L posiada mechanizm automatyczny Citizen 8200, którego pracę widać dzięki przeszklonemu deklowi. Czasomierz jest chroniony przez elastyczne i wstrząsoodporne szkło mineralne. Wodoszczelność wynosi 100 m (10 bar), dzięki czemu można z zegarkiem na nadgarstku pływać i nurkować bez akwalungu i butli z tlenem.
Początki marki sięgają 1918 roku. Dzięki japońskiemu jubilerowi Kamekichi Yamazaki powstał Shokosha Watch Research Institute prowadzący badania nad precyzyjnymi instrumentami i przyrządami pomiarowymi, a przede wszystkim czasomierzami. Firma z racji obranej strategii, zakładającej międzynarodową ekspansję, postanowiła zmienić nazwę na Citizen. Już w 1931 roku marka opracowała pierwszy zegarek na rękę. Okres od końca lat 40. i lata 50. XX były dla Citizena okresem intensywnego rozwoju - pojawił się pierwszy japoński zegarek z kalendarzem Citizen Calendar (1952), wstrząsoodporny Citizen Parashock (1956), zegarek z funkcją alarmu Citizen Alarm (1958) czy wodoodporny Citizen Parawater (1959). Firma pracowała również nad alternatywnymi źródłami zasilania. W 1976 roku zaprezentowano pierwszy zegarek zasilany energią słoneczną - Citizen Quartz Crystron Solar Cell. Efektem rozwoju prac w tym kierunku była technologia ECO Drive, która polega na przekształcaniu energii świetlnej w elektryczną. Obecnie to najpopularniejsza technologia służąca do napędu mechanizmów w zegarkach Citizen. Aktualnie firma należy do największych światowych producentów zegarków.
WODOSZCZELNOŚĆ
Wodoszczelność jest jedną z najważniejszych cech zegarka. Dzięki niej nasz czasomierz nie zaparowuje pod wpływem wilgoci, a zachlapania nie uszkodzą mechanizmu. Każdy zegarek sprawdzany jest pod względem wodoszczelności, czyli jakie ciśnienie wody jest w stanie wytrzymać czasomierz, zanim dostanie się ona do wnętrza. Klasa wodoszczelności najczęściej prezentowana jest za pomocą ilości atmosfer oznaczana jako ATM lub bar, przy czym 1 bar odpowiada 10m zanurzenia.
W przypadku tego modelu Citizen klasa wodoszczelności wynosi 10 bar (100m), dzięki czemu można z zegarkiem na nadgarstku pływać i nurkować bez akwalungu i butli z tlenem.
SZKŁO MINERALNE
Wytwarzane jest na bazie krzemu, a jego twardość ocenia się 4/10 w skali Mohsa. Zaletami z zastosowań szkieł mineralnych jest przede wszystkim odporność na wszelkie wstrząsy i stłuczenia oraz elastyczność.
MECHANIZM AUTOMATYCZNY
Pierwsze zegary opierające się na mechanizmie automatycznym powstały w drugiej połowie XVII w. Mechanizm działania opiera się na automatycznym nakręcaniu sprężyny poprzez ruchy ramienia. Jest to możliwe, dzięki wbudowanym tzw. niewielkich wahników. Podczas ruchów ramienia wahnik nieustannie się obraca, co powoduje naciąganie się sprężyny napędowej w zegarku. Aby zegarek precyzyjnie odmierzał czas, powinien być noszony nieustannie. Posiada on jednak rezerwę chodu, dzięki której możesz spokojnie zdjąć zegarek do snu. Wynosi ona zazwyczaj 40 godzin lub w nowszych modelach nawet 80.
LUMINESCENCJA
Użyta do oznaczenia wskazówek i/lub indeksów sprawia, że łatwiej jest odczytać godzinę będąc w ciemnościach. Dawniej, by uzyskać efekt luminescencji, używano radu - substancji radioaktywnej, która była niebezpieczna dla zdrowia człowieka. Obecnie w większości produkowanych zegarków stosuje się nietoksyczną masę świecącą, na bazie glinianu strontu, zwaną technologią Super-LumiNova. Technologia ta, dzięki intensywności światła i zastosowaniu bezpiecznych komponentów, jest najczęściej stosowaną przez producentów oraz wybieraną przez sympatyków czasomierzy.
Opis
- Damski/Męski
- Męski
- Kraj pochodzenia
- Japonia
- Kolor koperty
- srebrny
- Kolor bransolety/paska
- srebrny
- Kolor tarczy
- niebieski
- Kształt koperty
- okrągły
- Mechanizm
- automatyczny
- Analogowy/Cyfrowy
- analogowy
- Pasek/Bransoleta
- bransoleta
- Materiał koperty
- stal szlachetna
- Materiał bransolety/paska
- stal szlachetna
- Wodoszczelność
- 100 M
- Szkło
- mineralne
- Szerokość koperty
- 42 mm
- Wysokość koperty
- 42 mm
- Grubość koperty
- 12,6 mm
- Szerokość między uszami koperty
- 22 mm
- Maksymalny obwód
- 21 cm
- Waga
- 160 g
- Dodatkowe informacje
- zakręcany dekiel
- Dodatkowe informacje
- bardzo czytelna tarcza
- Funkcje dodatkowe
- dzień miesiąca
- Funkcje dodatkowe
- dzień tygodnia
- Kod referencyjny
- NH8400-87L